اصفهان

اصفهان برای جهانیان

تغییرات آب و هوایی از هفته آینده ایران را فرا می گیرد

تغییرات آب و هوایی از هفته آینده ایران را فرا می گیرد

اصفهان - خبرگزاری مهر: یک پژوهشگر هواشناسی گفت: روز گذشته و امروز در برخی مناطق کشور شاهد بارشهای باران وبرف بودیم و به نظر می رسد که اوضاع جوی رو به بهبود رفته و تغییرات آب و هوایی از هفته آینده ایران را فرا می گیرد.

احسان مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر در اصفهان افزود: روز گذشته و امروز با نفوذ امواج ناپایدار از سمت غرب بارشهایی را شاهد بودیم که به تدریج تا فردا بارشها به شرق و شمال شرق کشور منتقل می شود و این دومین سامانه‌ای بود که در این هفته به کشور نفوذ کرد.

مرادی با اشاره به اینکه شرایط جوی برای تداوم بارشها مهیا شده، ادامه داد: به نظر می‌رسد برخی از فاکتورهای موثر در بارش کشور نسبت به ماه‌های قبل اصلاح شده و امیدواریم این شرایط ادامه یابد.

وی با اشاره به بارش در هفته‌های آتی افزود: از بعد از ظهر شنبه آینده و از سمت غرب و شمال غرب سامانه قوی تری به کشور نفوذ می‌کند که با هوای سردی هم همراه می‌شود و بارش باران و برف از سمت نوار غربی شروع شده به جنوب غرب وشمال غرب هم می رسد.

این پژوهشگر هواشناسی یادآور شد: به تدریج روز یکشنبه بیشتر مناطق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشهای باران و برف را شاهد خواهند بود که بارش در بسیاری از مناطق کشور به مخلوطی از باران و برف یا برف تبدیل خواهد شد که این بارشها روز دوشنبه هم کمابیش ادامه می یابد.

مرادی درباره سامانه یاد شده خاطرنشان کرد: این سامانه کم فشار که با جریانات مرطوب هم همراهی می شود بارشهای گسترده‌ای را همراه می آورد که این گستردگی بارشی حداقل از آبان ماه تا کنون بی سابقه خواهد بود و هفته آینده باید منتظر کولاک برف در جاده های برون شهری و مناطق کوهستانی باشیم.

این پژوهشگر هواشناسی اظهار داشت: احتمالا برخی از محورهای مواصلاتی کشور از روز یکشنبه تا سه شنبه مسدود شود و برخی از شهرها نیز برای اولین بار در سال آبی جدید بارش باران یا برف را به چشم می بینند که این امر باعث خشنودی همه هموطنان است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 11:32  توسط احسان مرادی  |